Ekonomi

McKinsey, 2.000 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor

Son on yılda çalışan sayısında hızlı bir büyüme kaydeden bir danışmanlık firması olan McKinsey & Co, ek gruplarını yeniden yapılandırmanın yollarını arıyor.

Müşterileri için işçi azaltma planları tasarlamasıyla tanınan McKinsey, şimdiye kadarki en büyük işten çıkarma kararında yaklaşık 2.000 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

Bloomberg’in konu hakkında bilgi sahibi kişilerden aldığı habere göre, müşterilerle doğrudan çalışmayan işçinin işten çıkarılacağını ve işten çıkarma planının önümüzdeki haftalarda netlik kazanacağını belirtti.

İşten çıkarmalarla ilgili adının açıklanmasını istemeyen kaynaklar, şirketin 2021’de 15 milyar dolarlık rekor gelir açıkladığını ve 2022’de bu rakamın üzerine çıktığını söyledi. 2012’de 17 bin çalışanı olan şirket, çalışan sayısını 28 bine çıkarmıştı. beş yıl önce.

McKinsey çalışanı DJ Carella e-postayla yaptığı açıklamada, “Müşteri olmayan ekiplerimizin şirketimizi etkili bir şekilde destekleyebilmeleri ve ölçeklendirebilmeleri için on yıldan uzun bir süredir ilk kez çalışma şeklini yeniden tasarlıyoruz” dedi. söz konusu. Carella ayrıca firmanın hala doğrudan müşterilerle ilgilenen profesyonelleri işe aldığını söyledi.

haber-dodurga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu